Transfery Wisły

Top 5 najgorszych transferów w 1 lidze

Jeszcze niedawno grali przy Reymonta, a dziś tułają się po świecie. Niektórzy z nich nie mogą znaleźć klubu. Jako, że Wisła swoje zmagania na pierwszoligowych boiskach zakończyła przedstawiam pięciu najgorszych zawodników, którzy grali w Wiśle na zapleczu Ekstraklasy.

5. Igor Sapała

 Wiek: 30 lat

Obecny klub: wolny zawodnik

 Pozycja: defensywny pomocnik

Mecze/gole w Wiśle: 30/2

Gdy przychodził wiązane były z nim duże nadzieje. Zawiódł, a podczas trzeciego sezonu przy Reymonta za porozumieniem stron został rozwiązany jego kontrakt. Sapała licznie imprezował, a na boisku był wolny i grał po prostu źle. Z pozytywów warto podkreślić ładną bramkę z KF Llapi, którą strzelił na początku poprzedniego sezonu. Był to gol, który rozpoczął drogę Wisły w pucharach.

4. Momo Cisse

Wiek: 23 lata

Obecny klub: wolny zawodnik

Pozycja: skrzydłowy

Mecze/gole w Wiśle: 24/2

Kiedy na początku 2022 roku przychodził ze Stuttgartu miał pomóc w utrzymaniu w Ekstraklasie. Jak wyszło wszyscy wiemy: liczne kontuzje i nierówna gra zrobiły swoje. Po nieudanym dla Krakowian sezonie 2022/2023 wrócił do Niemiec, a od 2 lat pozostaje bez klubu. I pomyśleć, że kilka lat temu były pokładane w nim takie nadzieje…

3. Michael Pereira 

Wiek: 38 lat

Obecny klub: koniec kariery

Pozycja: skrzydłowy, ofensywny pomocnik

Mecze/gole w Wiśle: 6/0

Z perspektywy czasu transfer zupełnie niezrozumiały. Gdy przychodził do Krakowa miał już 34 lata, słabą motorykę oraz kiepską formę sportową i fizyczną. Jedyne, co mogło zachwycać to jego imponujące CV. Trapiły go kontuzje, grał „w kratkę”, a w efekcie Wisła pożegnała się z nim po pół roku.

2. Ivan Jetić-Balta

Wiek: 33 lata

Obecny klub: NS Mura (1. Liga słoweńska)

Pozycja: defensywny pomocnik, obrońca

Mecze/gole w Wiśle: 19/0

Miał być wielkim wzmocnieniem, a jak wyszło wiemy… Zimowe wypożyczenie do Sarajewa i w efekcie pożegnanie z Wisłą. Po odejściu do Bośni i Hercegowiny w wywiadzie wspomniał, że nie rozumie krytyki, która na niego spadła w Polsce, choć każdy poza nim widział, że jego gra nie była na wysokim poziomie. Dzisiaj nikt za nim w Wiśle nie tęskni. Chorwat rozgrywa nie najgorszy sezon.

1. Billel Omrani

Wiek: 32

Obecny klub: Concordia Chiajna (2. Liga rumuńska)

Pozycja: napastnik, skrzydłowy

Mecze/gole w Wiśle: 2/0

Przychodził, by wesprzeć Rodado w ataku i dać nowe możliwości w budowaniu ataków. Przecież w swoim CV miał Olympique Marsylia, a z nimi europejskie puchary. Kibice z Reymonta jednak szybko się na nim zawiedli. Kiepska forma sportowa i fizyczna przez półroczny pobyt w Wiśle i rozstanie bez żalu. W naszej pamięci z nim w roli głównej zapadł strzał w meczu z Motorem Lublin, który wyleciał za linię boczną.

Podobne artykuły o tematyce: Felietony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *